Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Wydarzenia

W dniu 22 marca 2023 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie obyła się uroczystość wręczenia aktów powołania na stanowiska sędziowskie oraz asesorskie. Z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akt powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach otrzymali Monika Krywow oraz Tomasz Dziuk.


Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
śp.
Stefana Cebulskiego
sędziego NSA orzekającego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym Ośrodku Zamiejscowym w Katowicach z siedzibą w Gliwicach.

Prezes Sądu, sędziowie, pracownicy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach

 

Stefan Cebulski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w roku 1952. Po ukończeniu aplikacji sędziowskiej i zdaniu egzaminu sędziowskiego został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Powiatowym w Szopienicach. Na stanowisku sędziego orzekał w Sądzie Powiatowym w Mysłowicach, a następnie Sądzie Powiatowym w Będzinie. W dniu 12 września 1962 r. powołany został na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Katowicach, w którym m.in. wykonywał obowiązki wizytatora. W dniu 10 lipca 1986 r. został powołany na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego w Ośrodku Zamiejscowym w Katowicach, gdzie orzekał do dnia przejścia w stan spoczynku, tj. 1 lipca 1998 r.


Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach decyzją z 27 stycznia 2022 r. wpisał budynek Sądu do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego.