Efektywność energetyczna
Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (Dz.U.z 2025 r. poz. 711) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach informuje o stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej polegających na:
- nabywaniu urządzeń biurowych, sprzętu informatycznego, instalacji oraz pojazdu charakteryzujących się niskim zużyciem energii lub niskimi kosztami eksploatacji,
- wymianie dotychczas eksploatowanych urządzeń, sprzętu, pojazdu na nowe charakteryzujące się niższym zużyciem energii lub niższymi kosztami eksploatacji,
- zapewnieniu efektywnego wykorzystania infrastruktury w zakresie oszczędności energii poprzez zlecanie regularnych przeglądów i konserwacji instalacji, urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, serwisu sprzętu komputerowego, co znacząco wpływa na żywotność użytkowanych elementów oraz zapewnia ich efektywne funkcjonowanie i użytkowanie.