Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Efektywność energetyczna

Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (Dz.U.z 2025 r. poz. 711) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach informuje o stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej polegających na:

  • nabywaniu urządzeń biurowych, sprzętu informatycznego, instalacji oraz pojazdu charakteryzujących się niskim zużyciem energii lub niskimi kosztami eksploatacji,
  • wymianie dotychczas eksploatowanych urządzeń, sprzętu, pojazdu  na nowe charakteryzujące się niższym zużyciem energii lub niższymi kosztami eksploatacji,
  • zapewnieniu efektywnego wykorzystania infrastruktury w zakresie oszczędności energii poprzez zlecanie regularnych przeglądów i konserwacji instalacji, urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, serwisu sprzętu komputerowego, co znacząco wpływa na żywotność użytkowanych elementów oraz zapewnia ich efektywne funkcjonowanie i użytkowanie.